Olimpikon látogatása, mézes reggeli és gyertyaöntés a pölöskei Suli Harmónia iskolában

2016.12.13

Három rendezvény az elmúlt hetekből.


Olimpikon az iskolában (2016. november 11.)

Tunkel Nándor a 2016-os paralimpia bronzérmes erőemelője volt a vendégünk.

Ő Tunkel Nándor paralimpiai bronz-érmes, a díjával, ami zörög is, hogy a látássérült versenyzők is felismerhessék

Mesélt a felkészülésről, a versenyzői múltjáról, iskoláséveiről, a paralimpia eszméjéről, Rio De Janeiróról, az utazásról, az időeltolódás problémájáról, az olimpiai verseny hangulatáról, az étkezési szokásairól. Diákok, tanárok egyaránt nagyon élvezték a beszélgetést.

Közös kép a legkisebbekkel

Mézes reggeli (2016. november 18.)

Vida Viktória pölöskei méhész kezdeményezésére mézes reggelivel lephettük meg tanulóinkat.

A méhcsalád felépítését, a nektárgyűjtést, a pörgetést és a mézfajtákat ismerhettük meg. Az érdekes előadás után következett a mézes reggeli, gyümölcsteával. Egészségünkre!


Gyertyaöntés (2016. december 6.)

Köpör István búcsúszentlászlói gyertyaöntővel találkozhattunk ma.  Tanulóink már jó előre készültek a foglalkozásra, hozták a régi gyertyákat, gyertyacsonkokat és a színezéshez szükséges zsírkrétákat.

Az eljárás a gyertyák felolvasztásával kezdődik, majd a színező anyag kerül az olvadt viaszba, legvégül az illatanyagot tettük a forró folyadékba. A szilikon formákba öntött viasz, akár több rétegben, ha többszínű gyertyát akarunk készíteni, szép lassan kihűl. Már csak a gyönyörködés van hátra.

A Szülői Munkaközösség karácsonyi vásárán lehet megvásárolni gyertyáinkat. Köszönjük a szép délutánt!

Suli Harmónia Általános Iskola, Pölöske
8929 Petőfi Sándor utca 49.
Telefon: 06-30-38 58 174 
E-mail: poloskeisk@gmail.com
Honlap: itt